Srdcem robinson

Stojíme při rodinách s vážně nemocnými dětmi.

Srdcem Robinson je nezisková organizace, která pomáhá rodinám se zdravotně znevýhodněnými dětmi žít život naplno. Přinášíme naději a úsměv dětem a dospívajícím s vážnou diagnózou a podporujeme i ty, kteří se o ně v nemocnicích bezprostředně starají.

Nemoc dítěte pokaždé přinese do současného života mnoho otázek. Ten, kdo je ochotný se podívat na jejich souvislosti, je na cestě za velkými změnami. Věřím v sílu pozitivního myšlení. Jako maminka dítěte s diagnózou sama vím, jaké to je cítit strach, bolest, bezmoc i vyčerpání.

Tereza Robinson, zakladatelka organizace
vedle citace k SR_1 - kopie

Srdcem Robinson

Nabízíme komplexní péči o rodiny i pečující profese – konzultace, workshopy i podpůrné skupiny. 

Konzultace pro rodiče

Rozumíme úskalím, kterým čelí rodiny s vážně nemocnými dětmi. Podporujeme soudružnost a sourozenecká pouta napříč rodinou. Pomáháme rodinám zvládnout nečekanou nepříznivou situaci. Učíme rodiče zacházet s vlastními emocemi. Připravujeme je na náročný proces operací a pobytů v nemocnicích. Konzultace pro rodiče se konají osobně v Praze, Brně nebo on-line, 90 minut.

Můj život s diagnózou

Pečujeme o nemocné děti a dospívající v léčbě i rekonvalescenci. Společně hledáme cesty, jak se smířit s novinkami, limity a změnami, které s sebou diagnóza v životě přináší. Podporujeme psychickou stabilitu, naději a sílu nevzdávat se. Učíme se, jak zvládat strach a vlastní emoce. Žáci 2. stupně ZŠ a starší dospívající se ve skupině Můj život s diagnózou setkávají 1x v měsíci v Praze a v Brně, 150 minut, 10 osob.

Zdravotník budoucnosti

Věnujeme se psychohygieně a prevenci vyhoření. Společně sestavujeme žebříček osobních hodnot a nastavení hranic. Hledáme výhody dosavadních, nejen profesních, ale i životních zkušeností. Rozvíjíme partnerství dětí a rodin se zdravotnickým personálem. Zdravotník budoucnosti pro pečující personál se koná v místě zaměstnání po celé ČR, 150 minut/workshop, 15 osob.

tým organizace

Bez nich by to nešlo

kontakt

Ozvěte se nám

Rádi bychom Vám nabídli pomoc, pokud cítíte, že ji potřebujete. Ozvěte se nám, jsme tady pro Vás.

Tereza +420 601 556 265

partneři

Naše služby nabízí

Děkujeme všem organizacím, které naši práci posouvají k rodinám.